| |    
 









Materiały
 


 

 

 

 

 

 

 

Pierwszym przedmiotem dydaktycznym w 1968 roku była Geodezja. W dalszych latach profil dydaktyczny wzbogacał się o Mechanikę gruntów, Fundamentowanie, Geologię Inżynierską, Geotechnikę, Wybrane Zagadnienia z Geotechniki, Hydrologię i Nauki o Ziemi, Hydraulikę. W ramach tych przedmiotów prowadzono wykłady i ćwiczenia audytoryjne, laboratoryjne i projektowe, praktyki terenowe, seminaria dyplomowe i kierowanie pracami dyplomowymi.

Praktyki terenowe miały z reguły za cel opracowanie dokumentacji z badań technicznych podłoża gruntowego na podstawie wierceń małośrednicowych, sondowań dynamicznych i statycznych, badań presjometrycznych, odkrywek fundamentów, pomiarów geodezyjnych oraz wyników laboratoryjnych badań pobranych w terenie próbek gruntów. Dość znaczny procent takich dokumentacji stanowią opracowania wykonane do konkretnych potrzeb regionu i miasta Koszalina.

W czasie praktyk umożliwiano także studentom zapoznawanie się z realizacją prac fundamentowych na ciekawszych i ważniejszych budowach, jak Port Północny, Port Świnoujście, Stocznia Gdyńska, Huta Katowice, kombinat papierniczy w Kwidzyniu, Metro w Warszawie, elektrownia atomowa i elektrownia pompowo-szczytowa w Żarnowcu, obiekty inżynierskiej ochrony brzegu morskiego, budowy odcinków dróg i autostrad.

Seminariami i praktykami dyplomowymi objęto standardowe oraz niestandardowe  budowlane zagadnienia projektowe, z wyeksponowanym aspektem geotechnicznym, trudniejsze przypadki ekspertyzowe i laboratoryjne tematy badawcze, leżące w profilu działalności naukowo-badawczej Katedry.

Działalnością dydaktyczną objęto studia stacjonarne i studia niestacjonarne na kierunkach Budownictwo, Inżynieria Środowiska, Ochrona Środowiska i Geodezja w ramach kilkunastu kursów przedmiotowych. Obecnie Katedra realizuje rocznie około 2 500 godzin zajęć dydaktycznych.

 
 
     
 

  powrót ◄